ZAČNITE SVOJ REŽIM PROTI STARNUTIU, SKÔR AKO BUDE NESKORO!

Myslíte si, že ste príliš mladí na krém proti starnutiu? Zamysli sa znova! Krém proti starnutiu je viac než len na redukciu vrások. Môže tiež chrániť vašu pokožku pred UV žiarením, urýchliť zotavenie a udržať vašu pokožku zdravú a žiarivú. Trh je zaplavený produktmi, ktoré vám sľubujú najlepšie výsledky a niekedy môže byť ťažké zistiť, aké sú vaše potreby. Čo by ste teda mali hľadať v produktoch proti starnutiu? Poďme sa pozrieť na najdôležitejšie funkcie.

RÝCHLA ABSORPCIA
Či už si napeníte alebo nanesiete produkt na tvár, chcete, aby ste sa nakoniec cítili ľahko a sviežo. Výber rýchlo sa vstrebávajúceho krému zaisťuje, že sa budete cítiť skôr prirodzene ako mastne (to nechce nikto!). Rýchla absorpcia tiež znamená, že vaša pokožka okamžite profituje z prísad, ktoré ste použili.

Séra a oleje sa zvyčajne rýchlo vstrebávajú, čo vedie k lepším výsledkom a zdravému lesku. Hľadajte prísady ako kokosový olej, jojobový olej alebo šípkový olej, ktoré umožňujú vlhkosť presakovať hlboko do vrstiev vašej pokožky.

DLHODOBÁ OCHRANA
Bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažíte, vaša tvár bude vždy najmenej chránenou časťou vášho tela. Je vystavený teplu, chladu, vetru a iným prvkom, ktoré môžu dráždiť vašu pokožku. Dobrý krém proti starnutiu poskytne dlhotrvajúcu ochranu vytvorením ochrannej bariéry na vašej pokožke, ktorá uzamkne vlhkosť a minimalizuje vystavenie iným prvkom. To vám poskytne mladistvý vzhľad po celý deň a zároveň zvýši pružnosť a hydratáciu pokožky.

Na štítku krému hľadajte slová ako „zotavenie“ alebo „ochrana“. Mali by ste tiež skontrolovať zložky ako aloe vera, alantoín a kyselina hyalurónová, ktoré spolu tvoria základ uzamykajúci vlhkosť.

ANTIOXIDANTY
Zvyčajne počúvame o antioxidantoch v potravinách, ale vedeli ste, že sú dôležité aj pre vašu pokožku? Antioxidanty sú účinným nástrojom na opravu poškodenia spôsobeného UV žiarením a látkami znečisťujúcimi životné prostredie. Krémy proti starnutiu s antioxidantmi a vitamínom E môžu neutralizovať škodlivé vplyvy životného prostredia a znížiť výskyt vrások, liniek a zafarbenia.

KOLAGÉN
Nie všetky poškodenia pokožky sú spôsobené vonkajšími faktormi, ako je slnko a znečistenie. Ako starneme, produkcia kolagénu v našom tele klesá. Kolagén je najhojnejšie zastúpený proteín v našom tele, ktorý zabezpečuje štruktúru a vitalitu našej pokožky, vlasov, nechtov, kostí a väziva. Po 20. roku života klesá produkcia kolagénu o 1 % ročne, čo vedie k ochabnutiu kože, vráskam a oslabeniu kostí.

Chcete hľadať krém proti starnutiu, ktorý obsahuje kolagén, ako aj vitamín C, ktorý zlepšuje produkciu kolagénu.

PROTIZÁPALOVÉ
Trápia vás opuchy, začervenanie, psoriáza, akné, dermatitída alebo opuchy okolo očí? To všetko môžu byť príznaky vnútorného zápalu, ktorý je často spôsobený zranením, infekciou, alergiami a autoimunitnými stavmi. Produkty proti starnutiu môžu pomôcť aj v týchto situáciách. Použitie tvrdých chemikálií na liečbu zápalu môže spôsobiť ďalšie podráždenie, preto je dôležité nájsť produkty s jemnými protizápalovými vlastnosťami. Hľadajte zložky ako Bakuchiol a aloe vera, ktoré môžu upokojiť podráždenú pokožku, znížiť opuchy a viesť k hladkej pleti.

VYTVORENIE DOKONALEJ RUTINY PROTI STARNUTIU
Jednou z najväčších výziev pri hľadaní správneho krému (krémov) pre vás je, že väčšina tradičných kozmetických produktov sa zameriava na jeden konkrétny cieľ pleti. Niektoré zlepšujú vzhľad vrások a zanechávajú pokožku matnú a bez života, zatiaľ čo iné môžu spôsobiť, že vaša pokožka bude hladká, ale bez dlhotrvajúcich výsledkov.

Innocan Pharma, špeciálna farmaceutická spoločnosť, vykonala pokročilý výskum s cieľom vyvinúť nové produkty, ktoré poskytujú viaceré a obrovské výhody starostlivosti o pleť. Prostredníctvom klinického testovania, líder v tomto odvetví identifikoval špecifické zložky, ktoré pôsobia ako katalyzátory na zvýšenie absorpcie a výhod rôznych zložiek v krémoch proti starnutiu. Tento výskum viedol spoločnosť k vývoju značky SHIR, kozmetickej značky starostlivosti o pleť, ktorá je založená na vede a inšpirovaná prírodou.

Pridaj komentár